Maria Alm – Hochkönig

Maria Alm – Hochkönig

Maria Alm – sportovní ráj v regionu Hochkönig

Skiareál Hochkönig zahrnuje střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach a se svými 33 lanovkami a vleky patří k největším lyžařským oblastem v Salcbursku. Na 120 kilometrech sjezdovek provází návštěvníky pocit svobody i impozantní výhled na masív Hochkönig a pohoří Steinernes Meer. Uprostřed tohoto majestátního světa hor leží prázdninové středisko Maria Alm, které je z těchto tří obcí největší.

6 vrcholů, 35 kilometrů sjezdovek, 7 500 metrů převýšení

To jsou čísla popisující okruh Königstour v lyžařské oblasti Hochkönig, který byl největším testovacím portálem na světě označen jako nejlepší v oblasti Alp. Za těmito čísly se skrývá mnohem víc: dechberoucí výhled se postará o vrcholné zážitky a perfektně upravené sjezdovky zaručí nekonečné lyžařské potěšení. Podél okruhu čekají romantické i moderně upravené horské chaty, regionální pochoutky i gastronomie na nejvyšší úrovni.

Dopřát si krátkou pauzu se vyplatí nejen na některé ze spousty horských chat, ale i u krásných vyhlídek.  Lyžařský okruh je možné začít ve všech třech střediscích (Maria Alm, Dienten a Mühlbach) a v celé lyžařské oblasti je přehledně a zřetelně vyznačen.

V létě je zde pro vyznavače cykloturistiky a pěší turistiky připraveno velké množství tras různé obtížnosti,které vedou krásnou horskou krajinou.

Více informací najdete na